Skąd tak duże zainteresowanie panelami słonecznymi w ostatnich latach?

Skąd tak duże zainteresowanie panelami słonecznymi w ostatnich latach?

Z roku na rok widzimy coraz więcej gospodarstw domowych wyposażonych w tego rodzaju źródło energii. Na taki stan rzeczy składa się wiele czynników jednak istnieje kilka najważniejszych, będących tymi decydującymi.

Ulga termomodernizacyjna

Od tego roku, inwestycje w panele słoneczne możemy odpisać od dochodu dzięki uldze termomodernizacyjnej. Niegdyś cena sprawiała, że panele fotowoltaiczne nie były dostępna dla każdego – obecnie, potaniały a wiele instytucji bankowych pomaga w ich finansowaniu. Dotacje na zaopatrzenie naszego domu w tego typu źródło energii możemy otrzymać z Unii Europejskiej, pod warunkiem że województwo w którym mieszkamy nie wykorzystało jeszcze funduszy przeznaczonych na ten cel. Istnieje szeroka gama programów, które przedsięwzięcia tego typu realizują.

Możliwość otrzymania pieniędzy z tak wielu źródeł niewątpliwie jest tutaj kluczowym powodem, dla tak dużego zainteresowania – dużo więcej osób jest w stanie sobie pozwolić na takie rozwiązanie, które oczywiście jest dla nich również oszczędnością w przyszłości. Najdroższym elementem inwestycji były od zawsze moduły, które miały niekiedy blisko połowę udziału w kosztach całkowitych całej instalacji.

25 lat trwałości

Producenci skupili się na zmniejszeniu kosztów co doprowadziło do triumfu na rynku technologii monokrystalicznej. Koszty znacznie spadły a wydajność wzrosła. Panele posiadają nawet ponad 25 lat trwałości przez co dodatkowo podnoszą wartość nieruchomości. Warto również zaznaczyć, że w ostatnich latach świadomość społeczna wzrosła i coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że dbanie o środowisko jest niezmiernie ważne i krokiem w tym kierunku jest instalacja paneli fotowoltaicznych.

Według informacji podanych przez Ministerstwo Energii – pod koniec 2018 roku w naszym kraju funkcjonowało ponad 54 tys. mikroinstalacji o mocy całkowitej wynoszącej nie bagatela 343 MW. Ten wynik pokazał, że nastąpił wzrost aż o 88% w porównaniu do końca roku 2017.

Wszystkie wymienione w tym artykule czynniki składają się na tak wielką popularność paneli, główny trend to możliwość magazynowania baterii. Zapewnia elastyczność, pozwalając korzystać z energii 24 godziny na dobę, a w przypadku wysokich cen energii – przejść na własne zapasy.

Bez energii? Napisz do nas!

Mamy nadzieję, że energia i entuzjazm, które wkładamy w nasze działania, są zaraźliwe! 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz naszych usług, nie wahaj się napisać.
Jesteśmy gotowi, by pomóc!

Formularz kontaktowy

Wyślij do nas wiadomość lub skontaktuj się z nami.
tel. +48 512 160 510